Bord De Mer, Terrasse, Tout A Pieds

  • 34 m²
  • 2 sovrum
  • 1 badrum

Lägenheten Bord De Mer, Terrasse, Tout A Pieds Cannes med 2 sovrum, som ligger i distriktet Cannes La Bocca 2 km från Marché Forville, har en säsongsöppen utomhuspool och en terrass. Den 34 m² stora lägenheten ståtar också med ett strandnära läge, några meter bort från Plage de la Bocca.

Det här boendet har balkong, terrass och vardagsrum med luftkonditionering. Gästerna kan också njuta av utsikten över havet. För att garantera din komfort finns en separat toalett i lägenheten. I badrummet finns dessutom hårtorkar, badlakan och handdukar.

Om du dras till sport kommer vandring som finns på det här boendet att vara till glädje.

Lägenheten Bord De Mer, Terrasse, Tout A Pieds erbjuder gästerna möjligheter för självhushållning, som ett minikök, samt matplats.

Den här lägenheten ligger cirka 10 minuters bilfärd från Musée de la Castre. 2,1 km från lägenheten Bord De Mer, Terrasse, Tout A Pieds hittar du Kyrkan Notre Dame d'Esperance. Det tar 15 minuter med bil att se Festivalpalatset. Du kommer att befinna dig invid busshållplatsen Freres Manina.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Bord De Mer, Terrasse, Tout A Pieds Cannes
2 Pieces Avec Piscine, 150M Plage Cannes
Mobilpris

2 Pieces Avec Piscine, 150M Plage Cannes

9.3
Utmärkt 3 recensioner
64 m från boendet
Stunning Sea View - Balcony - 2Min To Beach - Ac - Wifi - Pool
Mobilpris

Stunning Sea View - Balcony - 2Min To Beach - Ac - Wifi - Pool

8.7
Fantastiskt 8 recensioner
70 m från boendet
Le Panorama - Cannes Beach
Mobilpris

Le Panorama - Cannes Beach

70 m från boendet
USD 116 USD 104
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Nice Cote d'Azur flygplats
    33 km

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis Wi-Fi i rummet

    Parkering

    • Parkering

    Aktiviteter

    • Vindsurfing
    • Dykning
    • Snorkling
    • Kanotpaddling
    • Vandring
    • Bowling
    • Golfbana
    • Fiske

    Boendetjänster

    • 24-timmars säkerhet
    • Utflykts-/biljettservice

    Matställen

    • Restaurang
    • Snackbar
    • Bar/lounge
    • Matplats utomhus

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar
    • Bordsspel

    Fritid

    • Säsongsöppen utomhuspool
    • Strand
    • Solsängar
    • Live underhållning
    • Trädgård
    • Utomhusbad
    • Offentligt bad

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Sittgrupp
    • Terrass
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss
    • Kafé
    • Varuautomater
    • Rökdetektorer
    • Kortåtkomst
    • Nyckelåtkomst

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:59
    Utcheckning: senast 11:00
    Licensnummer06029025992HT
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av den strandnära lägenheten Bord De Mer, Terrasse, Tout A Pieds?
      Populära sevärdheter nära den strandnära lägenheten Bord De Mer, Terrasse, Tout A Pieds inkluderar bland annat Festivalpalatset, Marché Forville, Kyrkan Notre Dame d'Esperance.
    • Hur mycket kostar det att bo på lägenheten Bord De Mer, Terrasse, Tout A Pieds?
      Priset för att bo på lägenheten Bord De Mer, Terrasse, Tout A Pieds är 268€.
    • Kan vi parkera vår bil nära den strandnära lägenheten Bord De Mer, Terrasse, Tout A Pieds?
      Den strandnära lägenheten Bord De Mer, Terrasse, Tout A Pieds har gratis privat bilparkering.
    • Vilka matställen kan jag hitta nära denna lägenhet?
      Restauranger i närheten av denna lägenhet inkluderar restaurangerna cafe du Commerce och Mister Pizza Cannes La Bocca, som ligger ungefär 5 minuters promenad bort.
    • Erbjuds internet på lägenheten?
      Ja, lägenheten erbjuder Wi Fi.
    • Hur stort är den strandnära lägenheten Bord De Mer, Terrasse, Tout A Pieds?
      Den strandnära lägenheten Bord De Mer, Terrasse, Tout A Pieds är 34 m² stort.
    • Har denna strandnära lägenhet någon pool?
      Ja, förutom en utomhuspool erbjuder denna strandnära lägenhet även poolstaket.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Nice Cote d'Azur flygplats
    33 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Bord De Mer, Terrasse, Tout A Pieds Cannes

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng